
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0402HM |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 3.9 nH |
| Tolerance: | ±0.5nH |
| Current Rating (Amps): | 750 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 70mOhm |
| Q @ Freq: | 25 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 10GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Size / Dimension: | 0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0402HM-3N9EDTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 2.3A 53 MOHM SMD
FIXED IND 120UH 147MA 9.6 OHM
FIXED IND 70UH 3A 52 MOHM TH
FIXED IND 3.9NH 750MA 70MOHM SMD
LED HB XLAMP CXA2540
LED XLAMP COOL WHT 6500K SMD
CONN HEADER VERT 40POS 1.27MM