
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 70 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 52mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 20 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.850" L x 0.450" W (21.59mm x 11.43mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.950" (24.13mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of PE-92104KNL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 1.9A 55 MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 352MA 1.5 OHM
FIXED IND 10UH 7A 30.86 MOHM SMD
FIXED IND 70UH 3A 52 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 104.0000MHZ LVCMOS
DC DC CONVERTER 5-24V
DC DC CONVERTER 28V 150W