
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5406 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 270 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 115 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 990MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0605 (1712 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 54062713400 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470UH 450MA 1.7 OHM TH
FIXED IND 4.7UH 1.4A 60 MOHM SMD
FIXED IND 12NH 200MA 400MOHM SMD
FIXED IND 270NH 115MA 2.1 OHM
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
IC CLK GENERATOR LVPECL 32VFQFN
FIXED IND 18UH 2.84A 44 MOHM TH