
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-TI |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 450 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 900mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 2.8MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.307" Dia (7.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.295" (7.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 140 | ||
| 560 |
Current price of 744732471 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 1.4A 60 MOHM SMD
FIXED IND 12NH 200MA 400MOHM SMD
FIXED IND 100NH 230MA 300 MOHM
FIXED IND 470UH 450MA 1.7 OHM TH
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
LJT 128C 128#22D PIN RECP
CONTROLLER PNP SENSOR HEAD