
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P3519 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.9 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.69 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.19A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 100mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.185" (4.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of P3519-392J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 532MA 570 MOHM
FIXED IND 6.8UH 4.2A 81.95 MOHM
FIXED IND 390NH 450MA 450 MOHM
FIXED IND 3.9UH 1.69A 100 MOHM
SFERNICE FIXED RESISTORS
CONN PLG HSG FMALE 55POS INLINE
CONN RCPT MALE 24P SILVER CRIMP