
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P3519 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 4.62 A |
| Current - Saturation (Isat): | 10.18A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 10mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.185" (4.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of P3519-181J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330UH 580MA 816 MOHM
FIXED IND 68UH 64MA 11.5 OHM TH
FIXED IND 6.8UH 306MA 750 MOHM
FIXED IND 180NH 4.62A 10 MOHM
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 4SMD
CONN D-SUB HD RCPT 62POS CRIMP
SCREW,SET,SOCKET HEAD,FLAT POINT