
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ISC-1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 96 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 7.54Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 796 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 | ||
| 12500 |
Current price of ISC1812ER331K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330UH 740MA 650 MOHM
FIXED IND 33UH 1.15A 472 MOHM
FIXED IND 82UH 45MA 10 OHM SMD
CAP CER 0.27UF 10V U2J 1812
CAP CER 39PF 50V NP0 0603
CAP CER 8200PF 16V C0G/NP0 2220
FIXED IND 330UH 96MA 7.54 OHM