
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MLG |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 200 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 4.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 8 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 420MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of MLG1005SR20HT000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.4NH 850MA 50 MOHM
FIXED IND 36MH 16MA 27 OHM TH
FIXED IND 220UH 180MA 4.5 OHM
FIXED IND 200NH 100MA 4.2 OHM
TVS DIODE 6.4V 11.3V SMB
FIXED IND 620UH 30MA 60 OHM TH
POST REAR MOUNT IFE