
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 8532R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 390 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 200mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.3Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.880" L x 0.330" W (22.35mm x 8.38mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.286" (7.26mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 480 |
Current price of 8532R-37J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.5UH 1.5A 75 MOHM SMD
FIXED IND 1.5UH SMD
FIXED IND 15UH 1.4A 70 MOHM SMD
FIXED IND 1MH 390MA 2.3 OHM SMD
TVS DIODE 45V 72.7V SMC
XTAL OSC XO 28.63636MHZ CMOS TTL
FIXED INDUCTOR