
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HRSPD74 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 70mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.290" L x 0.290" W (7.37mm x 7.37mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.198" (5.03mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of HRSPD74-153M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330UH 206MA 5.92 OHM
FIXED IND 36UH 368MA 2.5 OHM SMD
FIXED IND 1.2NH 550MA 150 MOHM
FIXED IND 15UH 1.4A 70 MOHM SMD
FIXED IND 11NH 700MA 86 MOHM SMD
TERM BLOCK PLUG 16POS 45DEG 5MM
HMI TOUCHSCREEN 5.7" COLOR