
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SPM-HZ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 27.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 18A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.64mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.213" (5.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SPM10054T-1R0M-HZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 33A 1.92 MOHM SMD
FIXED IND 6.2NH 200MA 1 OHM SMD
FIXED IND 2.2UH 320MA 900 MOHM
FIXED IND 470UH 950MA 820MOHM SM
FIXED IND 1UH 27.5A 2.64MOHM SMD
THUMBWHEEL POT 2M OHM 0.5W TOP
DC DC CONVERTER 3.3V 50W