
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DRA |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 220 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 479 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 510mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.23Ohm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 165°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.140" (3.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1350 | ||
| 2700 | ||
| 6750 |
Current price of DRA73-221-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120UH 470MA 900 MOHM
FIXED IND 750NH 190MA 1.027 OHM
FIXED IND 33UH 790MA 216 MOHM
FIXED IND 220UH 479MA 1.23 OHM
DIODE SCHOTTKY 40V 1A 2DSN
RBEF0420 .5 10% 3/8L B
IC REG LINEAR 2V 100MA SOT23