
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-HCM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Manganese Zinc Ferrite (MnZn) |
| Inductance: | 120 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 26 A |
| Current - Saturation (Isat): | 48A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 0.29mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 400MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.291" L x 0.283" W (7.40mm x 7.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.283" (7.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 744307012 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120NH 63A 0.17 MOHM
FIXED IND 33NH 120MA 3.8 OHM SMD
FIXED IND 1.3NH 1A 100 MOHM SMD
FIXED IND 120NH 26A 0.29 MOHM
CONN HEADER VERT 8POS 2MM
SENSOR PRESSURE -101KPA GAUGE
STRAIGHT PLUG