
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2200 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 2.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 190mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.950" Dia x 0.550" W (24.13mm x 13.97mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of 2220-V-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 12A 15 MOHM SMD
FIXED IND 68UH 540MA 1.625 OHM
FIXED IND 820UH 240MA 3.3 OHM
FIXED IND 330UH 179MA 4.8 OHM
FIXED IND 470UH 2.3A 190 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVDS
MOD BLOCK XHP35 3000K RECTANGLE