NRS5030T4R7MMGJ
Description
FIXED IND 4.7UH 2.6A 35 MOHM SMD
DataSheet
NRS5030T4R7MMGJ PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.6 A
Current - Saturation (Isat):3.1A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):35mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:31MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)