B82479A1333M000
Description
FIXED IND 33UH 3A 66 MOHM SMD
DataSheet
B82479A1333M000 PDF
Type Description
Series:B82479A1
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3 A
Current - Saturation (Isat):5.5A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):66mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Height - Seated (Max):0.280" (7.11mm)