SCRH5D28-680
Manufacturer
Signal Transformer
VIGOR # :
Description
FIXED IND 68UH 980MA 355 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SCRH5D28-680 PDF
Type Description
Series:SCRH5D28
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:68 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):980 mA
Current - Saturation (Isat):500mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):355mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.244" L x 0.244" W (6.20mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SC3316F-470
SC3316F-470
FIXED IND 47UH 1.8A 160 MOHM SMD
SC1608F-220
SC1608F-220
FIXED IND 22UH 860MA 370 MOHM