SCRH127-1R2
Description
FIXED IND 1.2UH 12A 7 MOHM SMD
DataSheet
SCRH127-1R2 PDF
Type Description
Series:SCRH127
Material - Core:-
Inductance:1.2 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):12 A
Current - Saturation (Isat):9.8A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):7mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)