SLF10145T-471MR47
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 470UH 470MA 1.236 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SLF10145T-471MR47 PDF
Type Description
Series:SLF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:470 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):470 mA
Current - Saturation (Isat):470mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.236Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):0.189" (4.80mm)