ELL-8TP680MB
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
FIXED IND 68UH 1.3A 140 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
ELL-8TP680MB PDF
Type Description
Series:P
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:68 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.3 A
Current - Saturation (Isat):1A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):140mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard, Corner Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)