ELC-10E821L
Description
FIXED IND 820UH 330MA 1.6 OHM TH
DataSheet
ELC-10E821L PDF
Type Description
Series:10E
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:820 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):330 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.6Ohm
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Package / Case:Radial, Vertical Cylinder
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)