SCRH125B-150
Description
FIXED IND 15UH 4.69A 33 MOHM SMD
DataSheet
SCRH125B-150 PDF
Type Description
Series:SCRH125B
Material - Core:-
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4.69 A
Current - Saturation (Isat):3.3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):33mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.244" (6.20mm)