PF0581.683NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FIXED IND 68UH 930MA 233 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PF0581.683NLT PDF
Type Description
Series:PF0581NL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:68 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):930 mA
Current - Saturation (Isat):930mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):233mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.406" L x 0.367" W (10.32mm x 9.32mm)
Height - Seated (Max):0.174" (4.42mm)