PE-0805CM120JTT
Description
FIXED IND 12NH 600MA 130 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PE-0805CM120JTT PDF
Type Description
Series:0805CM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ceramic
Inductance:12 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):600 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):130mOhm Max
Q @ Freq:50 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:2.9GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.090" L x 0.066" W (2.29mm x 1.68mm)
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LHL06NB101K
LHL06NB101K
FIXED IND 100UH 210MA 1.4 OHM TH
SC75B-150
SC75B-150
FIXED IND 15UH 2.75A 90 MOHM SMD
PF0464.393NLT
PF0464.393NLT
FIXED IND 39UH 860MA 180 MOHM
SiT3372AC-4E3-30NU125.000000Y
SiT3372AC-4E3-30NU125.000000Y
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ HCSL
SiT3373AI-2E9-33NC644.531250T
SiT3373AI-2E9-33NC644.531250T
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ LVDS
PE-0805CM120JTT
PE-0805CM120JTT
FIXED IND 12NH 600MA 130 MOHM