PF0464.393NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FIXED IND 39UH 860MA 180 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PF0464.393NLT PDF
Type Description
Series:PF0464NL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:39 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):860 mA
Current - Saturation (Isat):860mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):180mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:14MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)