CM100505-6N8DL
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 6.8NH 320MA 300MOHM SM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CM100505-6N8DL PDF
Type Description
Series:CM100505
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Alumina
Inductance:6.8 nH
Tolerance:±0.3nH
Current Rating (Amps):320 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):300mOhm Max
Q @ Freq:8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:4GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)