VLS4012T-150MR65
Description
FIXED IND 15UH 650MA 372 MOHM
DataSheet
VLS4012T-150MR65 PDF
Type Description
Series:VLS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):650 mA
Current - Saturation (Isat):700mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):372mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)