9250-125-RC
Description
FIXED IND 1.2MH 60MA 22.1 OHM TH
DataSheet
9250-125-RC PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.2 mH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):60 mA
Current - Saturation (Isat):35mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):22.1Ohm Max
Q @ Freq:45 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant:1.5MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:250 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)