B82432A1273J000
Description
FIXED IND 27UH 245MA 1.65 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
B82432A1273J000 PDF
Type Description
Series:SIMID
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:27 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):245 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.65Ohm Max
Q @ Freq:45 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:12MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.126" (3.20mm)