SLF7032T-221MR29-2
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 220UH 290MA 1.26 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SLF7032T-221MR29-2 PDF
Type Description
Series:SLF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:220 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):290 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.26Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)