HKQ04023N4B-E
Description
FIXED IND 3.4NH 240MA 340 MOHM
DataSheet
HKQ04023N4B-E PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:3.4 nH
Tolerance:±0.1nH
Current Rating (Amps):240 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):340mOhm Max
Q @ Freq:8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:6.6GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:500 MHz
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):0.009" (0.22mm)