PA1393.152NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FIXED IND 1.5UH 36A 1.43 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PA1393.152NLT PDF
Type Description
Series:PA1393NL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Planar
Material - Core:-
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):36 A
Current - Saturation (Isat):43A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.43mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.780" L x 0.770" W (19.81mm x 19.56mm)
Height - Seated (Max):0.290" (7.37mm)