PM3340-681M
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 680UH 200MA 1.2OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PM3340-681M PDF
Type Description
Series:PM3340
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:680 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):200 mA
Current - Saturation (Isat):1A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.2Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.512" L x 0.402" W (13.00mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):0.453" (11.50mm)