
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MHQ-P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 0.3 nH |
| Tolerance: | ±0.2nH |
| Current Rating (Amps): | 320 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 200mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 10GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Supplier Device Package: | 01005 (0402 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.017" L x 0.009" W (0.44mm x 0.24mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.010" (0.26mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MHQ0402P0N3CT000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 2.3A 44 MOHM TH
FIXED IND 1.2NH 750MA 100 MOHM
FIXED IND 390UH 800MA 400 MOHM
FIXED IND 13UH 9A 24 MOHM SMD
FIXED IND 0.3NH 320MA 200 MOHM
FIXED INDUCTOR 2.9NH 0201
CONN INLINE PLUG 10COAX PIN