
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 10D |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 390 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 800 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 400mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.512" Dia (13.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.591" (15.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELC-10D391E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2UH 680MA 245MOHM SM
FIXED IND 560UH 50MA 35 OHM SMD
FIXED IND 680UH 1.3A 290 MOHM TH
FIXED IND 470NH 13.43A 7.8MOHM
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
DC DC CONVERTER 15V 3W
FIXED IND 390UH 800MA 400 MOHM