
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRP1235 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 150 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 41 A |
| Current - Saturation (Isat): | 50A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 100MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.547" L x 0.531" W (13.90mm x 13.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.146" (3.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SRP1235-R15M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150NH 450MA 250MOHM SM
FIXED IND 100UH 145MA 4.7 OHM
FIXED IND 47UH 2.2A 62 MOHM SMD
SN74HC374 OCTAL EDGE-TRIGGERED D
FIXED IND 150NH 41A 1.2 MOHM SMD
FIXED IND 150NH 450MA 250MOHM SM
ERC-50-31 10K .1% T-9 RNC50J1002