
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM1210 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 150 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 450 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 250mOhm Max |
| Q @ Freq: | 28 @ 25.2MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 450MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25.2 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.087" (2.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PM1210-R15J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 145MA 4.7 OHM
FIXED IND 47UH 2.2A 62 MOHM SMD
FIXED IND 3.7NH 230MA 400 MOHM
RES 499 OHM 3W 1% WW AXIAL
CAP CER 3PF 200V C0G/NP0 0805
FIXED IND 150NH 450MA 250MOHM SM
ERC-50-31 10K .1% T-9 RNC50J1002