
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RE |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 4.7 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 450 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 170mOhm Max |
| Q @ Freq: | 9 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4.8GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELJ-RE4N7JF2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 10.5A 6 MOHM TH
FIXED IND 47UH 1.27A 230 MOHM
FIXED IND 330UH 570MA 1.92 OHM
RES 16.7K OHM 1/2W .1% AXIAL
XTAL OSC XO 33.0000MHZ CMOS SMD
FIXED IND 4.7NH 450MA 170 MOHM
UNITIZED WHEEL EXL 6" 2S FIN