
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NR, G Type |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.6 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.3A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 65mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 33MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 120°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.102" (2.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of NRG4026T6R6M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 1.2A 100 MOHM TH
FIXED IND 10UH 80MA 3.7 OHM SMD
FIXED IND 3.6NH SMD
FIXED IND 6.6UH 1.5A 65 MOHM SMD
CONN SOCKET 64POS 0.079 GOLD PCB
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.81MM
TERM BLK 17POS TOP ENT 7.5MM PCB