
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1800 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 100mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 100kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7.4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.539" Dia x 0.719" L (13.70mm x 18.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 18104C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 80MA 3.7 OHM SMD
FIXED IND 3.6NH SMD
FIXED IND 220UH 70MA 11 OHM SMD
10" JUMPER 3075 RD001 RED
FIXED IND 100UH 1.2A 100 MOHM TH
RES 0.07 OHM 1% 5W 4527
DMC-M 22-07 BC