
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FC |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 80 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 25 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 32MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELJ-FC100KF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.6NH SMD
FIXED IND 220UH 70MA 11 OHM SMD
FIXED IND 47UH 2.8A 52 MOHM TH
XTAL OSC VCTCXO 25.0000MHZ
FIXED IND 10UH 80MA 3.7 OHM SMD
CONN PLUG FMALE 26P GOLD SLD CUP
CONN RCPT FMALE 6P GOLD WIR WRAP