
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LH, L Type |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 2.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 52mOhm Max |
| Q @ Freq: | 70 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.6MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.551" Dia (14.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.669" (17.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LHL13TB470K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56UH 680MA 432 MOHM
FIXED IND 10UH 3.9A 40 MOHM SMD
FIXED IND 470UH 520MA 1.23 OHM
MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVDS SMD
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL
FIXED IND 47UH 2.8A 52 MOHM TH
D38999/40FD18SC-L/C