
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM5022S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | 8A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 40mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.732" L x 0.602" W (18.60mm x 15.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.299" (7.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PM5022S-100M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470UH 520MA 1.23 OHM
FIXED IND 6.2UH 2.5A 27 MOHM SMD
FIXED IND 18UH 3.4A 40 MOHM SMD
CAP CER MLCC
FIXED IND 10UH 3.9A 40 MOHM SMD
RES 1.02K OHM 0.5% 1/16W 0402