
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH6D38 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.2 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 2.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 27mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDRH6D38-6R2NC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18UH 3.4A 40 MOHM SMD
FIXED IND 13NH 160MA 2 OHM SMD
FIXED IND 500NH 36A 1.5 MOHM SMD
FIXED IND 6.2UH 2.5A 27 MOHM SMD
TERM BLOCK HDR 23POS 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 26POS STR 3.5MM
PCB TERMINAL