
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MHQ-P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 13 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 160 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 10 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Supplier Device Package: | 01005 (0402 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.017" L x 0.009" W (0.44mm x 0.24mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.010" (0.26mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MHQ0402P13NHT000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 500NH 36A 1.5 MOHM SMD
FIXED IND 27UH 21A 10 MOHM TH
FIXED IND 1.6UH 8.5A 6.3 MOHM
RES SMD 4.12K OHM 0.1% 1/4W 1206
CAP THIN FILM 4.3PF 100V 0603
FIXED IND 13NH 160MA 2 OHM SMD
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 2.5MM