
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SC62CB |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 56 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 680 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 440mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 432mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SC62CB-560 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 3.9A 40 MOHM SMD
FIXED IND 470UH 520MA 1.23 OHM
FIXED IND 6.2UH 2.5A 27 MOHM SMD
RES SMD THICK FILM 2512
FIXED IND 56UH 680MA 432 MOHM
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVDS SMD
CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP