
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AISM-1210H |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 220 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 70 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 11Ohm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 796 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AISM-1210H-221K-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 2.8A 52 MOHM TH
FIXED IND 56UH 680MA 432 MOHM
FIXED IND 10UH 3.9A 40 MOHM SMD
FIXED IND 220UH 70MA 11 OHM SMD
CIR BRKR MAG-HYDR 30A TOGGLE
CONN HEADER VERT 14POS 2MM
DC DC CONVERTER 10V 75W