
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CLF-CA |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 600 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 1A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 954mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.476" W (12.50mm x 12.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.85mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CLF12555T-471M-CA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 6.5A 15 MOHM SMD
FIXED IND 270UH 90MA 12.5 OHM
FIXED IND 22UH 5A 66 MOHM SMD
FIXED IND 470UH 600MA 954 MOHM
DC DC CONVERTER 85V 50W