
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHLP-4040DZ-11 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 22 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 66mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | 4040 |
| Size / Dimension: | 0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IHLP4040DZER220M11 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 5.9A 14 MOHM TH
FIXED IND 10UH 130MA 3.7 OHM TH
FIXED IND 56UH 580MA 560 MOHM
FIXED IND 22UH 5A 66 MOHM SMD
RES 100 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
RES MF 1/2W 1% AXIAL
CONN HDR .100" 10POS