
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 10D |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 5.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 14mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.512" Dia (13.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.591" (15.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELC-10D2R2E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 130MA 3.7 OHM TH
FIXED IND 56UH 580MA 560 MOHM
FIXED IND 3.3UH 2.7A 30 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVPECL
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD80
FIXED IND 2.2UH 5.9A 14 MOHM TH
CONN HEADER VERT 12POS 1.27MM